News:

New registrations to the forum only by request to admin@underservice.org

Main Menu

Romania vinduta la propriu

Started by sinergicus, March 09, 2014, 10:53:04 PM

Previous topic - Next topic

sinergicus

Pentru romanii plecati in strainatate....in curind nu o sa mai aveti tara la care sa va intoarceti...

Romania e vinduta pe bucati  si ca sa va faceti o idee mai clara, urmariti acest documentar  dureros....vom ajunge ca tziganii locuitori ai acestui pamint dar fara nici o tzara...
http://www.youtube.com/watch?v=rRMVOs7YacY

Victor

#1
Salut,
Ai dreptate, nesimţiţii care nu se mai satură de bani ne vor vinde "la bucată", ?ncetul cu ?ncetul.
Şi am presimţit asta ?ncă de c?nd "am aderat" la m... UE. Atunci c?nd aveam un serviciu, m-am contrazis cu unul dintre colegi pe această temă a UE şi pe faptul dacă a existat sau nu vreun referendum, dacă mi-a cerut şi mie cineva părerea ?n legătură cu intrarea asta ?n UE-ul mamii lor. Eu nu ?mi aduceam aminte de acest lucru, eram şi sunt total ?mpotriva acestei uniuni a mafiei cu acte ?n regulă care se practică ?n uniunea de rahat. Cineva ar spune că sunt eurosceptic. Nu, eu nu sunt un eurosceptic! Eu sunt total ?MPOTRIVA mafiei ascunse sub paravanul denumirii pompoase ai UNIUNII DISTRUGĂTOARE DE NAŢIUNI!

"O să vină uniunea
Să distrugă naţiunea...
...
Naţiunea e străbună,
uniunea-i o minciună..."

din păcate, acestea sunt cuvinte profetice
pe care cei de la Brigada de Asalt le-au spus cum mult timp ?n urmă.
http://www.youtube.com/watch?v=qblFgMjiLGs

sinergicus

Chiar daca ne-ar fi intrebat , foarte multi romani erau de acord cu aderarea la UE asa ca tot acolo ar fi fost.. in naivitatea  si lipsa de informare a romanului tot in UE am fi ajuns... problema este ca am fost si sintem condusi de canalii fara scrupule .
Daca aveam conducatori competenti , chiar si in UE, situatia ar fi fost alta...

Sintem singura tara din UE care se vinde atit de ieftin si usor... mai toate tarile din ue  au luat masuri in directia stoparii vinzarii pamintului catre straini... daca urmaresti documentarul o sa vezi cum s-au vindut munti intregi cu paduri cu tot ,iar o treime din suprafata arabila a romaniei este deja sub proprietate straina si continua cu pasi repezi ...

Romero

@sinergicus

si in Anglia  au vandut transportul feroviar, echivalentul CFR apoi dupa mai multi au au realizat ca a fost o mare greseala si au rascumparat compania.
Urmeaza 2 runde de alegeri si ca de fiecare data sper ca oamenii sa deschida ochii cat mai bine doar ca speranta mea a fost inselata de atatea ori...

Romero

Victor

#4
Quote from: sinergicus on March 10, 2014, 09:18:29 AM
Chiar daca ne-ar fi intrebat , foarte multi romani erau de acord cu aderarea la UE asa ca tot acolo ar fi fost.. in naivitatea  si lipsa de informare a romanului tot in UE am fi ajuns... problema este ca am fost si sintem condusi de canalii fara scrupule .
Daca aveam conducatori competenti , chiar si in UE, situatia ar fi fost alta...

Sintem singura tara din UE care se vinde atit de ieftin si usor... mai toate tarile din ue  au luat masuri in directia stoparii vinzarii pamintului catre straini... daca urmaresti documentarul o sa vezi cum s-au vindut munti intregi cu paduri cu tot ,iar o treime din suprafata arabila a romaniei este deja sub proprietate straina si continua cu pasi repezi ...
Ştiu, documentarul l-am văzut pe tot atunci c?nd a fost transmis la Antena 3. Şi ca să fiu sincer, tare ?mi este teamă să nu "deranjăm" pe cineva prin cuvintele pe care le scriem noi aici. Cu timpul, această UE se poate transforma ?ntr-un fel de dictatură şi este probabil să se intereseze de noi nişte "băieţi frumoşi" ?mbrăcaţi ?n costume negre, eventual şi cu cagule pe faţă, vestiţii mascaţi  :))
Glumesc acum numai că să-mi alung teama.

Romero

@Victor
...mai nou nu mai vin dupa tine, folosesc metode de control de la distanta. Nici nu o sa poti da vina pe cineva, o sa crezi ca tot ce faci este normal, natural si ca tu esti in control...

Victor

#6
Quote from: Romero on March 10, 2014, 09:48:46 AM
@Victor
...mai nou nu mai vin dupa tine, folosesc metode de control de la distanta. Nici nu o sa poti da vina pe cineva, o sa crezi ca tot ce faci este normal, natural si ca tu esti in control...

Da Romi, ?nţeleg ce vrei să spui. Şi poate chiar prin intermediul televizorului, al radioului, al mass-media ?n general induc această stare pe care o trăim noi acum. Sau poate că nu este numai o stare, este un fapt. Ca să nu mai vorbim de mesajele subliminale pe care le transmit anumite posturi de televiziune. E de ajuns numai un singur cadru din cele 25 din norma PAL, sau 30 (29,97 mai precis) din NTSC, să conţină un mesaj scris sau audio. Sau poate că au "evoluat" ?n domeniu, poate au descoperit ceva cu mult mai puternic dec?t mesajul subliminal. Poate că asta se urmăreşte, inducerea unei stări de nesiguranţă, de frustrare, de nemulţumire generală. Oamenii care trăiesc acum trebuie să fie "tari cu duhul" ca să poată vedea c?t de c?t adevărata realitate.
Dar, să facem totuşi haz de necaz. Să le dăm lor... şi mamelor lor... ...m.....UE cu gheaţă (ca să nu le vină greaţă) :))

sinergicus

Una din cele mai mari mui pe catre le-am putea-o da ar fi raspindirea pe scara larga a tehnologiilor free energy ....la cit mai multa lume insa oamenii sint atit de spalati pe creiere incit cu greu pot accepta  ca se poate;nu stiu daca ai observat o chestie; chiar si cei pasionati de free energy, cind apare cite o inventie  automat cauta sa ii gaseasca hibe;ba ca are cablu ascuns ba ca ce e cu umbra aia ba ca are baterie  etc etc...asta arata ca in subconstientul lor inca se mai indoiesc chiar si ei...de ceilalti nici nu mai  zic  ;e domeniul SF pentru ei.

De aceea cred ca free energy va aparea pe piata,pe scara larga, doar cind cei care manipuleaza omenirea  vor considera;chiar si atunci totul va fi controlat tot de ei si legile facute astfel incit tot ei sa iasa in profit...

Victor

#8
@sinergicus

Ştiu la ce te referi. Şi pe mine mă deranjează chestia asta cu comentariile. Cei spălaţi pe creier (sau altfel spus, educaţi de mici pe o anumită direcţie), nu ştiu dec?t una şi bună - fake, fake, ... asta nu se poate, asta nu există, ş.a.m.d. Ceva ?n genul bancului cu omul care, atunci c?nd a mers prima dată la grădina zoologică, văz?nd pentru prima dată ?n viaţa lui o girafă ar fi exclamat că "aşa ceva nu există!", cu toate că o avea ?n faţa lui. Prima vină consider că o au profesorii şi sistemul de educaţie. Un adevărat profesor de fizică ar trebui ca pe l?ngă  materia pe care o  are de predat la fiecare oră, să-şi găsească timp să-l ?nveţe pe copilaş că ar putea exista şi altceva. Să-şi facă timp zece minute sau un sfert de oră, să-i explice faptul că multe dintre legile fizicii nu pot fi "bătute ?n cuie", că acestea pot fi reformulate. Că există şi alt tip de inventatori şi de experimentatori pe acest Păm?nt. Nonconformiştii, cei care nu se lasă uşor, chiar dacă sunt batjocoriţi. Dacă nu ar exista ei, dacă ?n ultimul timp nu ar fi venit pe Păm?nt din ce ?n ce mai mulţi dintre ei, eram tot ?n peşteră. Eu ?mi aduc aminte foarte bine, şi cu mult respect, de profesorul meu de la liceu (undeva ?n Sibiu), atunci c?nd eram ?n clasa a IX-a şi a X-a. Nu eram eu foarte bun la fizică, dar ?mi amintesc felul cum explica totul acest profesor [care semăna oarecum cu Al Bano :) http://www.youtube.com/watch?v=Q0wZQbK938Y ] Şi acum după 33 de ani ?i ştiu numele, dl. C?ndea Constantin, dumnealui mă făcea să ?nţeleg foarte bine multe lucruri. Omul lucrase c?tva timp ca simplu muncitor ?ntr-o uzină, iar mai t?rziu, după ce făcuse şi facultatea, devenise profesor. Avea un fel anume de a preda orele de fizică, prin exemple, prin glumele pe care le făcea, reuşea să capteze toată atenţia. ?n fine, sper să nu te supăr cu prea multă vorbărie, dar am vrut să dau numai un exemplu. Profesorii copiilor noştri sunt prea "rigizi", unii prea duri, alţii prea ?nchişi, posaci. Nu aş vrea să generalizez, dar aşa sunt majoritatea, iar majoritatea dictează ritmul. O societate se vede prin profesori şi medici. ?nvăţăm?ntul şi medicina sunt cheia. De unde să ?nveţe omul să g?ndească dacă nu are exemple bune?